PAST RESULTS

2014 Results-


Feature Results:
1st - Team America - Gemenie Strehlow, Curt Zacharias, CJ Zacharias, Mike Zimmerman
2nd - Team Consistancy - Shay Walden, Robert Skroch, Zach Ponzer, Andy Hanson
3rd - Thorpe Salvage - Mike Thorpe, Mike Schmaltz, Jordan Grossman, Tyler Odden
4th - Midwest Mod Squad - Paul Maurice,Rick Kastonek, Keith Kastonek, Mac Johnston
5th - The Other Bar - Mike Werlinger, Boar Christensen, Mike Vogel, Jesse Renschler
6th - Arrow Service Team - Andrew Schirado, Cody Kottre, Neill Jerry, Tyler Getzlaff
7th - Crowd Pleasers, Inc. - Kyle Wetzel, John Hase, Garren Counts, Justin Bernstein

Association Heat Results: -

1st - Alex Moldenhauer

2nd - Derek Hoyt

3rd - Zach Ponzer

4th - Cody Kottre

5th - Josh Gerhardt


Maddog Award: - Justin Bernstein - Bottineau, ND


Read more: http://we-crash.proboards.com/thread/54157/2015-mandan-team-destruction-classes#ixzz3QpnJ8Wqp


2013 Results -


A-Main -
1st Place Team - Shay Walden, Duke Skroch, Zach Ponzer, Andy Hanson
2nd Place Team - Dustin Yonney, Travis Enger, Lance Pritchett, Bob Meier
3rd Place Team - Jesse Keehl, Sam Williams, Jeremy Jones, Zach Fetrow
4th Place Team - C.J. Zacharias, Mike Zimmerman, Paul Maurice, Rick Kastonek
5th Place Team - Sam Bandow, Shawn Leavy, Scott Nauman, Cody Mittleider

B-Main -
1st Place Team - Steve "Romo" Romey, Erik "Amish" Dieckmann, Steve Offerdahl, Bradley Walker
2nd Place Team - Matt Kvien, Matt Helgeson, Matt Foss, Jamen Foss

80's Heat -
1st - Shay Walden
2nd - Duke Skroch
3rd - Tanner Theis
4th - Lucas Pritchett
5th - Mike Thorpe

2012 Results -

A-Main -
1st Place Team - Shay Walden, Robert "Duke" Skroch, Zach Ponzer, Andy Hanson
2nd Place Team - Jesse Keehl, Melvin Maddock, Colby Peterson, Braz Heggie
3rd Place Team - Lance Pritchett, Bob Meier, Travis Enger, Dustin Yonney
4th Place Team - Mike Gebro, Nate Westerberg, Curt Zacharias, Chris Johnson
5th Place Team - Gemenie Strehlow, Mike Zimmerman, Mitch Carlson, C.J. Zacharias
6th Place Team - Matt Dosch, Derek Jacob, John Hase, Shane Allard

B-Main -
1st Place Team - Marcus Keller, DJ McCloud, Joe Grammond, Jason Hiatt
2nd Place Team - Derrick Orth, Pat Feiock, Matt Feiock, Mike Duenwald
3rd Place Team - Cody Kottre, Delvin Greff, Alvin Morman, Jeremy Schumacher
4th Place Team - Andrew Schirado, Tyler Getzlaff, Michael Schneider, Mike Schmidt

80's Heat -
1st - Zach Ponzer
2nd - Andy Hanson
3rd - Robert "Duke" Skroch
4th - Shay Walden
5th - Mike Schmaltz
Address: 2500 Longspur Trail Mandan ND 58554

Mailing Address: PO Box 6272 Bismarck, ND 58506

© Dacotah Speedway. All rights reserved.    site design & programming by Armor Interactive